loader image

بررسی گیمرهای نسل Z

زمان مطالعه: 2 دقیقه

نسل Z چقدر بازی می‌کنند؟

بر طبق مطالعاتی از ZBD که بر روی بیش‌از ۲۰۰۰ گیمر آمریکایی از ۱۸ تا ۲۵ سال انجام شد، حدود ۶۳ درصد آنها روزانه بیش‌از ۳ ساعت بازی می‌کنند! همچنین بالای ۷۲ درصد آنها معتقد اند که می‌توانند هیجانات خود را به صورت آنلاین به درستی تخلیه کنند. اما در عین حال، این مطالعات نشان می‌دهند حدود ۳۴ درصد آنها، بازی‌های آنلاین را اصطلاحا Toxic یا سمی می‌دانند در‌حالی که بالای ۵۷ درصد، بازی‌های کژوال موبایلی را ترجیح می‌دهند.

این افراد درباره تبلیغات درون بازی چه می‌گویند؟

به طبق این مقاله، ۴۳ درصد آنها معتقدند تبلیغات‌ درون‌برنامه‌ای، بر روی تجربه بازیشان اثر منفی می‌گذارد. این درحالی است که حدود ۵۰ درصد گیمرها مشکلی با مشاهده تبلیغات درون‌برنامه‌ای در بازی‌های رایگان ندارند.

نسل z چقدر بازی می‌کند؟

این نسل از گیمرها، چقدر خرج می‌کنند؟

در ادامه مطالعات، مشخص شد که بالای ۵۳ درصد گیمر‌ها، به طور میانگین ماهانه بیش‌از ۲۰ دلار برای بازی‌ها و بازی‌کردن هزینه می‌کنند. حدود ۵۴ درصد آنها اشتراک سرویس‌های بازی را خریداری کرده‌اند، این در‌حالی است که ۶۵ درصد، اشتراک سرویس‌های موسیقی و ۷۱ درصد، اشتراک سرویس‌های ویدیویی را نیز خریداری کرده‌اند.

AD_4nXf0mIaZaP_N7SozLjfloM7uEdm5NAvNUnXlPW3qDxKQYowhNrP6vOS97aXU8e7x1JlTLhKtWuwnSswoXUGmYAlAA9-Elgt8UJN6SpYeU-GKZ_3ebQPQ5CrYrMVQMl2x0B5n1em6hWUxjje3jPFlF8V7WP-J.pngبه طبق گفته مدیر استراتژی ZBD، بن کاسنز (Ben Cousens): «نسل Z اولین نسلی است که به عنوان نسل بومی دیجیتال بزرگ شده، به این معنی که تفاوت‌های برجسته‌ای با هر یک از نسل‌های قبلی دارد. بنابراین برای شرکت‌های صنعت بازی، برند‌های مصرف‌کننده و تبلیغ‌کنندگان ضروری است که بدانند چگونه می‌توانند با این نسل که بسیار با فن‌آوری عجین شده، ارتباط برقرار کرده و درگیرشان کنند، در‌حالی که این نسل، بیش از هر چیز مطالبه‌گر اصالت و انصاف است.»

کوری الیس-جانسون (Corey Ellis-Johnson)، مشاور بازاریابی برند‌ها از جمله روبلاکس (Roblox) می‌گوید: «بازی‌سازان باید رفتارهای نسل Z را درک کنند تا اهداف بازی خود را تقویت کنند و در نهایت به آنچه برای این افراد جذاب است، برسند. درک رفتارها می‌تواند به توسعه‌دهندگان اجازه دهد تا نرخ نگهداشت بیشتری از این نسل داشته باشند.»

برای دسترسی به گزارش کامل ZBD به زبان انگلیسی اینجا کلیک کنید.

منبع: Pocket Gamer

نویسنده مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *